Category Archives: Blog

Wahadło litewskie

Michał Römer pisał o Józefie Albinie Herbaczewskim: „Przez całe swoje życie jak wahadło to grawituje ku Polsce i wymyśla Litwinom, to znów odwraca się od Polski i gotów psy na niej wieszać”.

Meksyk krwawego ateizmu

– Brutalne mordy miały zastraszyć wiernych i zmusić ich do odcięcia się od Cristeros – powstańców walczących o Kościół. Skrajnie lewicowe władze dbały o to, by te okrucieństwa były odpowiednio nagłaśniane w meksykańskiej prasie – mówi ks. dr Javier Olivera Ravasi.

Zbrodniarz Dirlewanger. Krwawy kat Hitlera

Waffen-SS w założeniu miało być formacją elitarną, wzorowaną na średniowiecznych zakonach rycerskich. Członkowie formacji mieli być superżołnierzami. Znakomicie wyszkolonymi i fanatycznymi. Ślepo wiernymi III Rzeszy. Nie przez przypadek na sztyletach mieli wygrawerowaną dewizę: „Moim honorem jest wierność” – pisze we wstępie Piotr Zychowicz.

Narty, łyżwy, sanie. Sporty zimowe i tor saneczkowy Cresta

Tymoteusz Pawłowski: Jeszcze 150 lat temu sporty zimowe uprawiano jedynie w Szwajcarii. Później zimowe rozrywki stały się dostępne dla wszystkich, których stać było na wyjazd do Szwajcarii. Już w XX w. atrakcji zimowych można było zażyć, nie wyjeżdżając w Alpy, a dzisiaj – nie wychodząc z domu.

O nieistnieniu kapitalizmu

Wolna konkurencja, prawdziwa esencja „kapitalizmu”, została niemal całkowicie zniszczona przez sojusz wielkich korporacji i władzy politycznej.

Banaś: Tu chodzi o NIK

W Sejmie odbyło się we wtorek utajnione posiedzenie komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetów w sprawie zgody na pociągnięcie prezesa NIK do odpowiedzialności karnej.

Prof. Musiał: Niemcy prowadzą antypolską i proputinowską politykę wschodnią

Na zewnątrz Niemcy pokazują wielkie zaniepokojenie, mówią, że martwią się sytuacją na Ukrainie, a wewnątrz niemieckie elity polityczne od prawa do lewa akceptują i wspierają politykę Putina. W kontekście Ukrainy, choć nie tylko, poznajemy ich po czynach, a nie po pięknych słowach – mówi historyk, prof. Bogdan Musiał w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Saryusz-Wolski: Polska powinna wycofać się z Funduszu Odbudowy i wetować pakiet Fit for 55

– Wobec ustrojowo-finansowego szantażu Komisji Europejskiej, Polska powinna wycofać się z unijnego Funduszu Odbudowy i wetować pakiet klimatyczny Fit for 55 – mówił w listopadzie europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski w wywiadzie opublikowanych na łamach portalu „Visegrád Post”. Ze względu na to, że jego postulaty pozostają aktualne, publikujemy poniżej polskie tłumaczenie tego wywiadu.